Güneysu Fizik Tedavi Merkezi

T.C Sağlık Bakanlığı Recep Tayyip ERDOĞAN Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Güneyse İlçesi'nde yapımı tamamlanan Kızılay Şükrü- Nurten Topçu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, yöre mimarisine uygun olarak 3 bin 932 metre kare kapalı alan üzerinde inşa edildi.

 

Türkiye'de İzmir 9 Eylül Üniversitesi'nden sonra Üniversite bünyesinde ikinci olan merkez, en modern tıbbi cihazlarla donatıldı.
12 Mart 2011  hizmete başlayan merkezde 1 i VİP yatak olmak üzere 14 yatak, 10 tedavi odası, 1 poliklinik odası, tedavi amaçlı kapalı spor salonu, yüzme havuzu ve 75 kişilik konferans salonu bulunmaktadır. Merkezde 1 fizik tedavi uzmanı,1 fizyoterapist ve 3 hemşire ile yardımcı personel yapmaktadır..Tedavi amaçlı yüzme havuzu ve spor salonunda fizik tedavi uygulaması da yapılan merkezde otistik çocuklara eğitim veren bir bölüm de yer almaktadır.

Özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan ve insanların hayatını olumsuz yönde etkileyip yaşam kalitesini bozan romatizmal hastalıkların bölgede sık görülmesi,bu nedenle modern bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ihtiyacının ortaya çıkarmıştır.TC.Sağlık Bakanlığı, RTE Üniversitesi ve Türk Kızılay'ı işbirliğiyle hayata geçirilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi bir protokol çerçevesinde, Sağlık Müdürlüğü'nce tüm ekipmanı ve diğer ihtiyaçları sağlanarak , RİZE EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ bünyesinde hizmete girmiştir.

 

                            SERVİS SAATLERİ

 

EĞİTİM ARAŞTIRMA KALKIŞFİZİK TEDAVİ MERKEZİ KALKIŞ
09:1509:45
10:1510:45
11:1512:15
13:0014:00
14:3016:30